Poloniex eliminuje koszty wymiany stablecoina USDC

Obrazek news

Poloniex, jedna z głównych giełd altowych, została przejęta przez Circle w lutym. Wcześniej Circle koncentrował się przede wszystkim na głównych parach monet i walutach fiducjarnych, ale od momentu nabycia Poloniex miał możliwość zagłębienia się w więcej żetonów, a we wrześniu uruchomił własną stablecoin, aby konkurować z Tether (USDT) i Gemini Dollar (GUSD), który został uruchomiony w tym samym czasie. Celem "stablecoins" jest pomoc handlowcom w określeniu ich kryptografii bez tworzenia krypto-fiat, a także posiadanie monet, które są z pewnym stopniem pewności wobec dolara amerykańskiego.


Moneta USDC została już wymieniona do użytku na Coinbase, jednej z największych giełd bitcoinowych na świecie (z uwagi na fakt, że Coinbase jest również członkiem-założycielem konsorcjum rozwoju tokena) i oczywiście natychmiast uruchomiła ją na ich nowa własność, Poloniex. Teraz ludzie, którzy chcą zdobyć i handlować USD Coin na Poloniex mają więcej motywacji, aby to zrobić, ponieważ Circle zdecydował się stymulować użycie, eliminując opłaty handlowe za monetę na platformie Poloniex, przynajmniej do końca listopada.


Jak poinformował CCN, użytkownicy Poloniex handlują już dwiema wersjami gotówki bitcoinowej dla USD Coin. Nieco ironicznie, oni także ofiarowują zamiar USDC przeciw USDT.


Na dzień dzisiejszy oznacza to, że użytkownicy Poloniex mają dwie opcje stablecoin. Nie jest jasne, czy Poloniex będzie w nieskończoność wymieniał USDT, ale był na giełdzie niemal od samego początku, kiedy Poloniex przekształcił się z głównej giełdy na rzecz wymiany najważniejszych walut.


W chwili pisania tego artykułu istniała niewielka możliwość arbitrażu między USDC, w którym można było kupić USDC za 1,00 USD i kupić około USD 1.01 USDT. Tether ma być wymieniany bezpośrednio za 1,00 $ za pośrednictwem Bitfinex, więc rozbieżne transakcje, dokonywane w masowych ilościach, są okazją dla doświadczonych handlowców z głębokimi kieszeniami na zysk.


Według Circle, ponad 130 milionów USD w USDC znajduje się obecnie w obiegu, a liczba ta powinna wzrosnąć wraz ze wzrostem wykorzystania tokena. Wolumen obrotu nie osiągnął jeszcze jednak pułapu rynkowego, ponieważ dzienny obrót wynosi zaledwie 3,4 miliona USD.

kryptowaluty, gieldy