Antminer S15 oficjalnie dostępny w sprzedaży

Obrazek news

Bitmain wypuścił (i już wyprzedał) swojego Antminera S15, tradycyjnego górnika bitcoinów ASIC. Przy cenie 1,475 USD za sztukę i limicie dla klientów, jest to jedna z lepszych okazji, jak sprzęt górniczy obecnie dostępny na rynku.


Osiąga do 23 terahash na sekundę, co oznacza, że ​​3-4 jednostki będą potrzebne do dopasowania wydajności Tardisa Bitfury'ego, który osiąga 80TH / s. Tardis jest jednak droższy w przeliczeniu na jednostkę, a sprzedawcy otrzymują prawie 7 000 USD za sztukę. Same BitFury nie publikują ceny pojedynczej jednostki. Prawdopodobnie ich ceny różnią się w zależności od wymagań kupującego pod względem ilości.


Jednak za jedyne 50 USD więcej niż Antminer S15, górnicy wkrótce będą mogli nabyć Ebanga Ebit 11+, który zachowuje 37TH / s, za 1517 USD - zdecydowanie najlepsza oferta najważniejszych dostawców sprzętu górniczego wspomnianych tutaj. W tym samym czasie nie można po prostu kupić pojedynczego E11 + - musisz kupić co najmniej 50, przy minimalnej inwestycji 75.850 USD. Co więcej, E11 + będzie dostępny dopiero w styczniu, natomiast S15 zaczną pojawiać się w sieci już niedługo. Od dawna był to opłacalny model biznesowy w branży wydobywczej, który po prostu rezerwuje nadchodzący sprzęt i odsprzedaje go, gdy tylko producent sprzedaje - co jest normalne.


Ebang - Prawdopodobnie najlepsza oferta

Najlepsza oferta sprzętu górniczego zależy zawsze od celów górnika i jego budżetu. Minimalna inwestycja w Ebang dałaby początkową moc jądra o wartości 1850 TH / s. Jest to spora operacja wydobycia od samego początku, a na pewno oparcie w wydobywaniu bitcoinów. Według CoinWarza, podjęcie wszystkich zysków zajęłoby ponad 6 miesięcy, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Wydobycie solowe nie byłoby opcją, pomimo możliwej wielkości operacji, przy tak niewielu maszynach.


Generowanie bitcoinów ogólnie spadło jako niezwykle opłacalny sposób na zarabianie pieniędzy. Wymaga dużej inwestycji z góry, a marże zysku mogą być niewielkie dla tych, którzy muszą od razu przeliczyć monety. Jednak górnicy, którzy są w stanie utrzymać część lub całość swojego Bitcoin, historycznie zarobili miliony.

koparki